tel. kom.: 608 761 896

Za darmo na NFZ:
Poradnia Zdrowia Psychicznego i Patologii Współżycia
ul. Sieradzka 11
tel.: (42) 630 33 53

Przyjmuje w Łodzi (do niej najczęściej jesteśmy kierowani na testy psychologiczne).
Jeśli jesteś ubezpieczony to na Sieradzkiej zrobisz wszystko za darmo i czeka Cię kilka wizyt w różnych odstępach czasowych (mogą to być wizyty co 2 tygodnie, miesiąc…)

Prywatnie:
ul. Bartoka 23/55 (blok 413, 9 piętro)
Dojazd z dworca PKP najlepiej tramwajem nr 10 bez żadnych przesiadek. Ja w jedną stronę nie miałem zbyt dużo czasu i musiałem jechać taxi (koszt około 40 zł więc jak kto woli).

Kuba_:
Jeśli nie masz ubezpieczenia, jesteś z drugiego końca Polski i bardzo Ci zależy na czasie możesz próbować umówić się tak, by wszystkie testy zrobić w krótkim czasie. Mi się udało. Jeżeli nie będzie miała żadnych wątpliwości co do Twojego transseksualizmu i testy wypadną dobrze nie umawia na kolejne wizyty.

Prywatnie koszt testów wynosił 700 zł + 80 zł wizyta, chociaż mi obniżyła do 70 zł – (grudzień 2007), jednak testy podrożały 800 zł + 80 zł wizyta (kwiecień 2009)

Mgr Jolanta Olszyca jest wspaniałą osobą, a do tego zajmuje się diagnozowaniem transseksualizmu już od dawna i jest w tym naprawdę dobra, więc polecam. Wystawia opinię do sądu. Testów jest kilka, najpierw jakieś układanki na czas, pytania z historii i matematyki hehe (test IQ) potem test na 600 pytań i wcale nie trzeba się go bać… ponieważ nie ma on nic wspólnego z transseksualizmem. On ma tylko wykluczyć jakieś zaburzenia, schizofrenię itp. wyjdą w nim też różne fobie gdy ktoś na jakieś cierpi. Tak więc nie bać się tylko odpowiadać zgodnie z prawdą. Nikogo nie ominą też rozmowy, dosyć ciężkie (przynajmniej dla mnie takie były) no niestety ale w końcu to psycholog więc nikt nie powinien się dziwić, że trzeba też opowiadać o niezbyt przyjemnych rzeczach.

Cytat:
Jak wszyscy w tej Poradni i mgr Olszyca jest przemiłą i sympatyczna osóbką. Zna temat transseksualizmu i rozumie przez co przechodzimy. Bardzo serdeczna i wyrozumiała.
W jej gabinecie panuje specyficzny klimat, komfortowa rozmowa w fotelikach. Trzeba tylko dobrze słuchać, pani Jolanta troszku cicho mówi.
Ściśle współpracuje z dr Robacha, diagnozując pacjenta.