Strona archiwalna

Aktualnie pracujemy nad ponowną redakcją wszystkich treści zawartych na naszej stronie. Ta konretna podstrona została zaimportowana z archiwalnego, niebieskiego portalu. Powstała w okolicach 2005 roku i informacje w niej zawarte mogą być nieaktualne. 

Dowiedz się więcej

Endokrynolodzy

Wielu seksuologów-lekarzy prowadzących samodzielnie wypisuje recepty na hormony swoim pacjentom (Nie każdy seksuolog ma takie uprawnienia). Jednak na każdym etapie leczenia dobrze jest być pod trwałą kontrolą endokrynologiczną.

Po otrzymaniu pozytywnego wyroku sądowego osoby transseksualne na ogół rezygnują z pomocy seksuologa – to naturalna kolej rzeczy. Jednak do końca życia muszą przyjmować hormony. Dlatego absolutnie niezbędnym jest znalezienie endokrynologa, który będzie je przepisywał i przeprowadzał badania okresowe. Rozregulowana gospodarka hormonalna prowadzi do wielu powikłań, dlatego dbaj o siebie i badaj się przynajmniej raz w roku.

Poniżej przedstawiamy endokrynologów zaznajomionych z problemami osób TS. Niestety ciągle brakuje lekarzy, którzy umieliby poprowadzić leczenie transseksualistów. Jeśli znasz jakiegoś endokrynologa, który mógłby to zrobić – koniecznie podziel się informacją!